Kapely

Antonie and band /15:30 Mušle

Čerstvě sedmnáctiletá Antonie se po půl roce studií na střední umělecké škole v kanadském Edmontonu vrací do Česka a svoje první comeback vystoupení bude mít právě na letošním KřičFestu! Po několika sólových vystoupeních v loňském roce se letos v létě můžete na Chříči těšit na plnohodnotný program s kapelou, včetně kousků, které jsme mohli během roku zaznamenat ve Startovači rádia Wave (Waste of Time) nebo několik týdnů ve Velké Sedmě Rádia 1 (Bathroom Floor). Na Spotify najdete i další kousky. To si nesmíte nechat ujít!!

Václav Havelka III /17:00 Mušle

Václava Havelku pravděpodobně budete znát jako frontmana kapely Please the trees, ale neméně pozoru- a poslechu- hodné jsou i jeho další projekty. Některé z nich vám přiblíží následující rozhovory, ale o tom jak aktuálně zní Václav Havelka III osobně, sólově, na podiu a naživo se nejlépe přesvědčíte v sobotu 20.8 v 17.00 na Křič Festu, v zahradě chříčského pivovaru.

Václav Havelka III: Nechci skončit jako starej zapšklej rocker

Havelka: S prasklou páteří jsem mohl ležet a nadávat. Raději jsem se změnil

Tělo mi dává signály: Václav Havelka

facebook.com/vaclavhavelkaIII

Monika Načeva a Zdivočelí koně /19:00 Mušle

Monika Načeva má za sebou letitou spolupráci s hudebníky jako Michal Pavlíček, Justin Lavash, Iva Bittová nebo Lenka Dusilová a od počátku 90. let si zvládla vybudovat neochvějnou pozici na české hudební scéně.
Osobitá zpěvačka již od svého prvního a takřka kultovního alba Možnosti tu jsou…, na kterém interpretovala texty Jáchyma Topola, dlouhodobě pracuje s českou poezií a nejinak je tomu i jejího desátého alba Zdivočelí koně, na kterém zpracovává texty Pavla Zajíčka, Věry Jirousové, Václava Hraběte nebo Vladimíry Čerepkové.
To také v sobotu 20.8 na 12. Křič Festu spolu se stejnojmennou kapelou představí.
Už aby to bylo!

NAČEVA DOKÁŽE POEZII PŘIBLÍŽIT LIDEM, KTEŘÍ BY SI K NÍ CESTU JINAK NEJSPÍŠ NENAŠLI

naceva.bandcamp.com/album/zdivo-el-kon

Harmasan /20:00 Sladovna

Harmasan v sobě snoubí prvky příměstského punkrocku s progresivním bigbeatem. Hudba i texty jsou syrové, tepelné úpravy ani umělá barviva se nedoporučují. Degustace proběhne ve sladovně, od osmi hodin.

facebook.com/Harmasan-779343535503497/

The Spermbankers /21:00 Mušle

Dokážete si představit kombinaci punkového gospelu a špinavě garážového country? Pasi Mäkela, Bert Neven a Martin Růžička si ji evidentně dokážou nejen představit, ale i s neuvěřitelnou energií hrát a o to způsobem, který Ivo Mikšovský druhdy zhodnotil takto: “Tihle chlapíci jsou určitě jednou z nejlepších rokenrolových kapel u nás, navíc se jim živý zvuk podařilo dostat na desku. Škoda jen, že jsou to líní dědci, kteří se po třech letech práce spokojí s půlhodinovou nahrávkou.” Antonín Kocábek si přisadil následující: “Existuje teorie, související s latinským rčením Nomen Omen, že podle originality názvu kapely se často dá odhadnout, jakou hudbu od ní lze očekávat. V případě The Spermbankers se ona směs sarkasmu, umanutosti a důležitosti konání zakódovaná v jediném slově, trefuje do černého.”
No a my k tomu můžeme doplnit to, že Spermbankers právě dokončují další deskou a o tom, že to s tou jejich leností neni zas tak strašné vás na vlastní uši rozhodně přesvědčí, to vám můžeme slíbit.
A navíc, kdyby všichni líní dědci, hráli jako oni, byl by svět o poznání zábavnějším místem.
A hlučnějším.

thespermbankers.bandcamp.com

Z přízemí – The Spermbankers

Cash i Daněk. Spermbankers.

facebook.com/spermbankers

Cyril Kaplan & Frances Sander: Murals /22:00 Sladovna

Okruh kapel okolo labelu Landmine Alert již ke Křič festu tak nějak patří, tentokrát jsme si pro vás však připravili něco speciálního. Murals je projekt producenta a bubeníka Cyrila Kaplana a digitální malířky Frances Sander. Cyril s Frances se potkali před necelými deseti lety, kdy navázali spolupráci v rámci koncertů Cyrilovy kapely Vložte kočku. Frances doprovázela jednotlivé skladby kapely konkrétními velkoplošnými malbami, které vznikaly přímo na místě. Neúprosná dynamika elektro-rockového koncertu nedávala Frances dostatečný prostor na rozpracování jednotlivých témat a zdůraznění specifických detailů. Proto v rámci projektu Murals Cyril s Frances zvolili opačný postup. Místo toho, aby se malba přizpůsobovala tempem a obsahem předem připravené hudbě, hudba Murals začala vycházet z charakteristik Francesiných maleb. Melodicky a harmonicky minimalistické elektronické skladby tak vychází z tempa tahů štětcem. Jednotlivé instrumentální plochy se postupně vrství do čím dál tím barevnějších celků. Cyrilova melodická elektronika s post-rockovou strukturou tak vytváří soundtrack k právě vznikajícímu obrazu.

Canja Rave /23:00 Mušle

Úderné duo Canja Rave, původně z Brazílie, ale momentálně pendlující mezi Prahou a Berlínem, bývá přirovnáváno k The White stripes s douškou, že hlavním rozdílem je to, že Paula Nozzari (Canja Rave) narozdíl od Meg White umí hrát na bicí. Jestli to považují za pochvalu nebo hanebnou pomluvu nevíme a koneckonců na tom nezáleží.
Paula s Chrisem však nebudou v Chříči poprvé a vzpomínka na jejich první vystoupení před lety je navždy zapsána v písni La Tchenka, která pojednává o Chrisově přelomovém gastronomickém setkání s jednou nejmenovanou chříčskou delikatesou. Dorazíte-li si je poslechnout naživo, nebudete o ni jistě ochuzeni a oné tajemné pochoutky bude na 12. Křič festu také dostatek.

canjarave.bandcamp.com

Ctib /24:00 Sladovna

Pokud byste si mysleli, že disco a punk jsou naprostými a neslučitelnými antipody, Ctib vás rád vyvede z omylu, jelikož v pojetí tohoto ostříleného veterána rožnovské punkové scény se zdají být pouze dvěma stranami téže mince. No a i kdyby vás náhodou ani jeden z těchto pomyslných pólů zrovna nevábil, vězte že jejich Ctibova originální fůze má potenciál vám vyrazit dech, minimálně svým neúprosným tempem, přimočarými texty a zcela nezaměnitelnou dikcí, která spolehlivě zaplní noční sladovnu.

bandzone.cz/ctibzvraha

DJs /01:00 Sladovna