Ostatní

Výtvarné a řemeslné dílny /14:00 - 18:00

Velká hra na venkovním hřišti pod širým nebem /14:00 - 20:00

Hry a zábava dětí před sto lety (plejáda her a herních pomůcek dětí kdysi dávno okořeněná velkým luštěním). Pro děti 2 - 99 let.

Pivoňkový knihokoutek /celé odpoledne

Co frčí v chříčské škole Pivoňka? Jaké zajímavé knížky pro různé kategorie máme ve své knihovně? Inspirace pro čtení pro děti a jejich rodiče spojené s odpočívárnou na dece. (přístupné celé odpoledne))

Workshop: Vyrob si knihu, staň se spisovatelem /17:00 - 18:15

Co mají mnohé dětské knížky společné? A v čem se liší? Jak v krátkém čase vyrobit jednoduchou knížečku? A co by v ní nemělo chybět? Literárně - výtvarný workshop s Janou Jakubíčkovou, při kterém si vyrobíte vlastnoruční knížečku a zkusíte si být malým spisovatelem. Pro děti od 5 let. Workshop pro max. 12 dětí.

Komentovaná prohlídka pivovaru /17:00

Odhalení sochy na nádvoří školy /18:30

Socha sv. Františka je dílo předního českého sochaře, restaurátora, kurátora a emeritního profesora AVU Jana Hendrycha  (* 28. listopadu 1936 v Praze) , který je v současné době považován za ikonu českého sochařství. Tvorba Jana Hendrycha je jedinečná nejen svou precizností a snahou najít to nejlepší výtvarné řešení, ale především jeho poctivostí, úctě k tradici a radosti z každého originálu. Doufejme, že socha sv. Františka bude připomínkou skutečně trvalých hodnot, myšlenek a hlavně  činů. Vernisáže se zúčastní sám mistr sochař Jan Hendrych a posvětí ji františkán otec Šebestián z Plzně.

Výstavy

Výstava velkoformátových krajinomaleb Terezy Liškové Zemědělská epopej aneb krajina mého domova, která bude uvedena v muzeu nad sladovnou za účasti autorky v 16.15

Tomáš Petrášek: Vyjetý koleje. Výstava akvarelů a kreseb s převážně strojařskou a agrotechnickou tematikou.

František Štorm: Portréty pivovarské chasy